Studenti FPE ZČU převzali stipendia za vynikající výsledky

MIMOŘÁDNÉ STIPENDIUM REKTORA ZČU

Jan Frank
Student v akademickém roce 2017/2018 úspěšně reprezentoval Západočeskou univerzitu v oblasti odborné činnosti. Zúčastnil se národních konferencí Užití počítačů ve výuce matematiky a DITECH 2018 v Hradci Králové. Student také reprezentoval ZČU na propagačních akcích: Dětská univerzita Fakulty pedagogické, Den otevřených dveří Fakulty pedagogické, Den s vědou pro žáky ZŠ Dolní Bělá, Dny vědy a techniky, Olympiáda techniky, Veletrh vědy 2018 v Praze.

MIMOŘÁDNÉ STIPENDIUM REKTORA ZČU ZA SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY

Václav Kosnar

Student je reprezentant ČR v Ice Cross Downhill (vyřazovací sjezd na bruslích v ledovém korytě). Mezi jeho úspěchy patří:
Kategorie muži:
Riders cup Wagrain Kleinarl Rakousko – 23. místo
Riders cup Crans Montana Švýcarsko – 6. místo
Riders cup Saariselka Finsko – 25. místo
Světové poháry:
Redbull Crashed Ice Saint Paul USA – 55. místo
Redbull Crashed Ice Jyvaskyla Finsko – 24. místo
Redbull Crashed Ice Marseille Francie – 31. místo
Redbull Crashed Ice Edmonton Kanada – 35. místo
Ve světovém žebříčku zaujímá 34. místo.

Martina Řepková

Studentka je úspěšnou reprezentantka ČR ve florbalu, ve kterém dosáhla těchto úspěchů:
Účast na MS Florbal 2018 – 4. místo, nejproduktivnější hráčka Extraligy ČR.
Akademické MS Polsko - 2. místo (v historii florbalu druhé stříbro pro ženy), 3. místo v kanadském bodování AMS
Florbal Czech Open – 3. místo (bronz kategorie ženy ELITA)
Superfinále vicemistři extraligy (2. místo)
Vítězka kanadského bodování 69 bodů - v historii florbalu 2. místo, 45 gólů v kategorii střelců. Vítězka kanadského bodování play-off. Pohár České pojišťovny 2. místo.

Martin Šimáček

Student je reprezentantem ČR v plavání.
Vybojoval tato umístění:
Mistrovství ČR - léto:
100m volný způsob - 3. místo
200m volný způsob - 5. místo
4x100m polohový závod - 1. místo
4x100m volný způsob - 3. místo
4x200m volný způsob - 3. místo
4x100m volný způsob MIX - 3. místo
Mistrovství ČR - zima:
100vz - 3. místo
4x50pz - 2. místo
4x50pz mix - 3. místo
4x50vz mix - 3. místo

STIPENDIUM PLZEŇSKÉHO KRAJE

Tereza Petržilková

Studentka je mimořádně úspěšnou sportovkyní, reprezentantkou České republiky v lehké atletice. V roce 2018 se umístila na 7. místě ve štafetě 4x 400 metrů na halovém MS v Birminghamu; dále obsadila 3. místo v běhu na 400 metrů na halovém MČR mužů a žen; 2. místo na halovém MČR mužů a žen ve štafetě 4x 200 metrů; 2. místo na akademickém MČR na trati 400 metrů ženy a 1. místo na akademickém MČR ve štafetě 4x 200 metrů ženy.

STIPENDIUM MĚSTA PLZNĚ

Zdeněk Lomička

Student aktivně pomáhá rozvíjet budoucí učitele na Fakultě pedagogické ZČU. Ve výuce zajímavým způsobem propojuje své výzkumné téma s volnočasovými aktivitami a obohacuje tak výuku o netradiční prvky. Je úspěšným řešitelem dvou projektů města Plzně a ZČU. Projekt s názvem Zamiluj si Plzeň – poznání zásadních a zajímavých míst v Plzni pro anglicky či německy hovořící studenty se týkal zlepšení orientace a informovanosti o místech a možných aktivitách v Plzni. Další projekt s názvem Vzdělávací hra ve veřejném prostoru jako podpora mimoškolního vzdělávání dětí a mládeže využívá netradiční pojetí formou hry, motivující k hledání skrytých míst a informací v navenek obyčejném prostoru kolem nás.

Šárka Stará

08.10.18