studujte_v_zahr_web

Studujte v zahraničí

Využijte skvělé příležitosti studovat na některé ze zahraničních univerzit. Zdokonalte se v jazycích a získejte cenné zkušenosti, které váš budoucí zaměstnavatel jistě ocení.
Možnosti studia

Studenty FPE potkáte i na zahraničních univerzitách

Studenti FPE mohou vyjíždět v rámci bakalářského, magisterského a doktorského studia na stáže do ciziny. FPE nabízí svým studentům dostatek míst pro každého zájemce o výjezd v různých programech!

Stáž v zahraničí považujeme za zásadní součást studia, během které studující načerpají nenahraditelné zkušenosti ve studijní, jazykové i osobnostní oblasti. 

Naši studenti studují díky stipendijním programům v zemích Evropské unie i ve státech mimo EU nebo na jiných kontinentech. Volba cílové země a univerzity záleží jen na jejich rozhodnutí.

Podrobné informace neleznete zde nebo se ptejte koordinátorky mobilit na FPE (Mgr. Tereza Havránková – truzicko@kan.zcu.cz).

Nabídka stáží v UK

International Office umožňuje pětiměsíční a dvouměsíční (letních) stáže v partnerské České škole bez hranic v Londýně. Stáže jsou určené pro studenty nebo budoucí absolventy FPE.

Stáže v UK bude možné financovat už pouze v rámci erasmového projektu, který skončí v květnu 2022. Pro stáže do šesti měsíců není nutné vízum.  Grant z programu Erasmus+ je 699 EUR na měsíc.

Oborově vhodné zájemce prosím o zaslání CV a motivačního dopisu (psaném v češtině) co nejdříve, nejpozději dva měsíce před možným začátkem stáže, na e-mail binova@rek.zcu.cz.

CO&JAK do prváku!

Dokumenty ke stažím v UK