Premiéra představení Bohemia III.

Rádi bychom Vás pozvali na jedinečné hudebně taneční představení Bohemia III. Projekt absolventa Hudební katedry FPE ZČU v Plzni Oldřicha Vojty s názvem Bohemia započal minulý rok svojí premiérou baletní suity Bohemia I. ve Washingtonu D.C.

Druhý díl s názvem Bohemia II., který vznikl ve spolupráci s tanečníky Národního divadla, měl premiéru ve Stavovském divadle v Praze.
Třetí a zároveň finální díl tohoto triptychu bude uveden 6. 12. 2018 od 20:00 hodin v divadle Moving Station v Plzni. Na premiéře tohoto představení se můžete těšit na umělecké propojení populární a klasické hudby, doplněné choreografiemi moderního tance. Představením, které je uvedeno v rámci oslav 70 let od založení Pedagogické fakulty v Plzni, autoři oslavují nejen toto výročí, ale také mladost a smělost samotných interpretů a studentů.

Originální hudba a texty písní jsou z pera jedinečné Patricie Fuxové, která je frontmankou kapely Vesna. Vesna je dívčí kapela hrající výhradně svou autorskou tvorbu. Hudební inspiraci nalézají v českém a moravském folklóru a v tradicích. Z jejich projevu tak vzniká jedinečná populární hudba, která evokuje tanec a zpěv.

V tanečních performance se předvedou tanečníci skupiny diVize v čele s jejich choreografkou Zuzanou Zizoe Veselou.

O hudební doprovod se během celého představení postará smyčcové kvarteto Unique Qvartet.

Instrumentální aranže a mezihry k písním kapely Vesna zkomponoval mladý skladatel Dominik Svoboda.

Celé představení bude zachyceno na videozáznam, který bude převeden do podoby VR - virtuální reality, ve které bude možno představení vidět opakovaně. Za zapůjčení kamery děkujeme společnosti 360shop.cz. O editing videa se postará společnost VIPhone s.r.o.

Kostýmní masky navržené Oldřichem Vojtou jsou vyrobeny technologií 3D tisku technologickm labem Open Innovation a zhotoveny z materiálu firmy Fillamentum.

Mediálním partnerem představení Bohemia III. je Český rozhlas Plzeň.

Představení vzniklo díky finanční podpoře programu GRAS ZČU v Plzni.

03.12.18