Budoucí učitelky MŠ čerpají praktické zkušenosti v zahraničí

Díky vzájemné spolupráci partnerských měst Plzeň a Regensburgu mohly v červenci vyjet naše studentky oboru Učitelství pro MŠ na 10ti denní pracovní stáž a praxi do mateřských škol v Regensburgu a zároveň se 5 budoucích učitelek MŠ z Regensburgu již v dubnu zapojilo do praxe mateřských škol v Plzni.

Dne 12.7.2019 byla realizována evaluační schůzka s vedením Úřadu pro denní péči o děti při Magistrátu partnerského města Regensburg, které předcházela hospitace studentek našeho oboru Učitelství pro mateřské školy při realizaci pracovní stáže a praxe v mateřské škole, spravované Úřadem pro denní péči o děti v Regensburgu (Amt für Tagesbetreuung von Kindern, Regensburg)
Výsledkem evaluační schůzky byla dohoda o pokračování a opakování výměnných návštěv studentek z Regensburgu a FPE ZČU v Plzni v MŠ a rozšíření možností zapojení do praxe ve školních družinách obou partnerských měst. Díky tomu bude moci být tento typ praxe nabízen i studentkám/-ům oborů Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a po schválení akreditace i studentkám/-ům oboru Sociální pedagogika a oboru Speciální pedagogika. Kreditně lze zahrnout a hodnotit jako typ Asistentské praxe.
Za FPE tuto akci koordinuje Pavla Soukupová z katedry pedagogiky.

Mgr. Pavla Soukupová, Ph.D.

23.09.19
  • DSCN1279