Konference Rozvíjení interkulturní komunikační kompetence ve výuce cizích jazyků III

V rámci projektu SVK1-2019-010 se dne 18.10.2019 konala na Fakultě pedagogické pod vedením katedry ruského jazyka odborná konference Rozvíjení interkulturní komunikační kompetence ve výuce cizích jazyků III.

Akademici a studenti ZČU v Plzni spolu s kolegy z Karlovy univerzity, Masarykovy univerzity a Univerzity Hradec Králové prezentovali aktuální stav výzkumu v oblasti IKK a didaktickou aplikaci dané oblasti. Konference se zaměřila také na specifika výuky IKK v rámci různých cizích jazyků a na přesahy do pedagogiky a psychologie. Diskuse se týkala rovněž spojitosti IKK a výuky žáků s odlišným mateřským jazykem. Přes veškeré intervence je výuka IKK v rámci cizích jazyků stále podceňovanou složkou, což se konference na FPE snaží změnit.

29.10.19