Fakulta pedagogická pomáhá, kde může!

Studující i zaměstnanci Fakulty pedagogické reagovali bezprostředně na situaci související s koronavirem a kromě toho, že pokračují ve výuce i v jiných běžných činnostech v online režimu, postavili v řádu hodin od uzavření škol na nohy dva projekty, jejichž cílem je pomoci těm, kteří to teď potřebují nejvíce.

V noci na neděli 15. 3. vznikla na Facebooku naší fakulty skupina s názvem „Pomáháme v Plzeňském kraji (doučování, hlídání...)“. Jedná se o platformu, na které nejen naši studenti a akademici nabízí doučování, hlídání dětí, online výuku, pomoc seniorům apod. Zároveň se zde objevují prosby o konkrétní pomoc s učením dětí apod. Za necelých 24 hodin od svého založení měla skupina už více než 300 členů, v pondělí ráno překročil počet členů 400. „Mnohokrát děkujeme všem, kteří nabídli svou pomoc, velmi si toho vážíme“, uvedla studentka FPE Helena Z., která s nápadem přišla.  

image001 (1)

Druhým projektem je pomoc zdravotnickému personálu, který je aktuálně ve velmi svízelné situaci a často neví, jak skloubit svou práci s rodinnými povinnostmi. Od dnešního dne (16. března) zajišťují studenti dobrovolníci hlídání dětí zdravotníků v Nemocnici Privamed. Tato dobrovolnická akce studentů fakulty je organizačně zajištěna členy studentské komory Akademického senátu FPE, vedení fakulty zprostředkovalo kontakt mezi studenty a nemocnicí. „Jsem na naše studenty a studentky za to velmi hrdý. Sami akci organizují a myslím, že zasluhují velký respekt a uznání. Doufám, že se podaří v této problematické situaci nemocnici pomoci,“ říká děkan Fakulty pedagogické Pavel Mentlík.

Vedení fakulty by touto cestou chtělo poděkovat všem studujícím i všem zaměstnancům za respektování všech zavedených opatření a zároveň i za pomoc, kterou nabízejí svému okolí.

Michaela Voltrová

 

Potřebujete pomoc s úkoly vašich dětí? Jde to i online! 

Požádejte o pomoc naše studenty prostřednictvím FB skupiny Pomáháme v Plzeňském kraji a domluvte si online doučování a konzultace. Pokud nemáte účet na FB, můžete nám napsat na: helenaz@students.zcu.cz a my vaši poptávku předáme studentům za vás.