Akademický senát FPE

Základní informace o AS FPE

Akademický senát Fakulty pedagogické (dále jen AS FPE) má celkem 21 členů (z toho 13 akademických pracovníků a 8 studentů), které volí ze svých řad členové akademické obce FPE.

AS FPE především (na základě vysokoškolského zákona) schvaluje: vnitřní legislativu fakulty, změny v organizaci fakultních pracovišť, strategický záměr fakulty, rozdělování finančních prostředků (rozpočet), podmínky pro přijetí ke studiu, výroční zprávu o činnosti a hospodaření fakulty. Dává také souhlas ke jmenování členů vědecké rady fakulty a především – jednou za čtyři roky volí děkana fakulty.

Studentská komora AS FPE je nejvyšší studentský orgán, jehož hlavním úkolem je hájit zájmy a práva studentů a pomáhat jim s řešením složitých problémů. Neváhejte se tedy se svými podněty, problémy nebo stížnostmi obracet na předsedu Studentské komory nebo na kteréhokoliv jejího člena.

Podrobnější informace o organizaci a fungování senátu naleznete ve Volebním řádu AS FPE a Jednacím řádu AS FPE.

SLOŽENÍ AS FPE (funkční období 1. ledna 2020 – 31. prosince 2021)

Akademičtí pracovníci

Mgr. Daniela Benešová, Ph.D. (KTV)
RNDr. Mgr. Zdeňka Chocholoušková, Ph.D. (CBG)